Jiří Adam z Martinic a jeho exotická choť

Poslední čtvrtek v únoru se můžete těšit na první letošní přednášku s názvem Jiří Adam z Martinic a jeho exotická choť, kterou opakujeme na četná přání veřejnosti.

Jiří Adam z Martinic a jeho exotická choť
Čtvrtek 24. února 2022 @ 17.00 Malá galerie muzea 274 01 Slaný, CZ

Právě tento smečenský rodák dosáhl mnohem důležitějšího postavení než jeho otec Jaroslav Bořita, byl blízko samotnému císaři a získal též vysněnou, i když „skandální“ manželku z velmi významného italského rodu Gonzagů. Sňatek s kráskou z kulturně odlišného jihu Evropy nebyl bez obtíží, o čemž rovněž pohovoří ředitel muzea Jan Čečrdle.

Přednáškou s netradičními prvky a množstvím obrazového materiálu si současně připomeneme letošní 420. výročí narození hraběte Jiřího Adama a 410. výročí narození jeho jistě atraktivní choti, jejíž identita bude odhalena právě při této přednášce.

Vstupné je dobrovolné.

Jiří Adam z Martinic a jeho exotická choť