Velvarská brána s expozicí městského opevnění je otevřena od 2. května

Od května do října 2023 je pro návštěvníky opět otevřena mimořádná středověká památka, jediná zachovalá z původních čtyř městských bran. V celkem čtyřech podlažích je instalována expozice starého opevnění města Slaného, na níž se podílel také Archeologický ústav AV ČR.

Součástí expozice je možnost podívat se na rekonstrukci slánských hradeb v aplikaci Slaný 1602, která je virtuálním průvodcem po středověkém našeho města v dobách jeho největšího rozkvětu. V rámci expozice jsou vám k dispozici 3D brýle pro vyzkoušení aplikace na vlastní oči.

Slaný 1602

Podívejte se na rekonstrukci Slaného v době před bitvou na Bílé hoře, tedy z počátku 17. století, v největším rozkvětu královského města. Virtuální 3D model je dílem odborných pracovníků Archeologického ústavu AV ČR, v.v.i. Vyzkoušet si můžete i naši aplikaci pro systém Android.

Prohlídky Velvarské brány v hlavní otevírací době muzea objednávejte u průvodkyně – buď osobně v hlavní budově, na tel. čísle 725 343 028 nebo e-mailem pruvodce@muzeumslany.cz.

Více o Velvarské bráně, expozici městského opevnění a mobilní aplikaci Slaný 1602 najdete na stránce www.muzeumslany.cz/objekty-a-expozice/velvarska-brana

Velvarská brána s expozicí městského opevnění je otevřena od 2. května