Dny italské kultury — koncerty a přednášky v muzeu

Kaple Zasnoubení P. Marie a malá galerie muzea, 6., 10. a 11. dubna 2018.

Dny italské kultury — koncerty a přednášky v muzeu
Pátek 6. dubnastředa 11. dubna 2018 Budova muzea 274 01 Slaný, CZ

Po zahájení Dnů italské kultury v pátek 6. dubna vernisáží výstavy Praha – rudolfinské reflexe si ve 20 hodin nenechte ujít slavnostní koncert Sukova komorního orchestru, který v kapli Zasnoubení Panny Marie zahraje díla italských mistrů.

V malé galerii muzea se v úterý 10. dubna od 17 hodin můžete těšit na dvě přednášky spojené s Itálií: Lubor Kunc pohovoří o rakousko-uherské polní poště na Sočské frontě a v Benátsku v letech 1915—18 a Michal Plavec o letcích ze Slánska na Italské frontě v téže době.

Ve středu 11. dubna od 19.30 proběhne v kapli Zasnoubení Panny Marie koncert Kruhu přátel hudby (KPH), kde vystoupí skupina Atlantis Collegium s programem zaměřeným na starou italskou hudbu (skladatelé Vivaldi, Cervetto, Vinci a Tartini) tradičně interpretovanou na housle, violoncello a cembalo.

Dny italské kultury — koncerty a přednášky v muzeu