Pohled do dějin františkánského kláštera v Hájku

Jako jabloň mezi lesními stromy. Vydala PATRIA k 350. výročí založení františkánského kláštera v Hájku.

Nedostupné

Produkt je dočasně nedostupný nebo byl vyprodán
Kód produktu: 017

Všechny produkty lze zakoupit v hlavní budově muzea. Pro další informace volejte +420 312 517 992 nebo pište na symerska@muzeumslany.cz.

Autor textu: Vladimír Přibyl

Z OBSAHU:

Duchovní srdce kláštera-loretánská kaple a socha Panny Marie Hájecké. Františkánský klášter. Život v klášteře, háječtí kvadriáni, svaté pole. Kaple při poutní cestě.

PŘÍLOHY:

Představení františkánského kláštera v Hájku. Hájecké nekrologium.

Z FOTOGRAFIÍ:

Klášter v Hájku, frontispis knihy. Přízemí západního křídla kláštera z roku 1940. Pohřební portrét zakladatele kláštera. P. Maria Hájecká. Loretánská kaple. Pohled do ambitu kláštera kolem roku 1940. Ambit kláštera v roce 2002. Pohled do klášterní cely z roku 1883. Klášter v Hájku v roce 1942. Františkáni v Hájku v roce 1940. Skupina kněží internovaných v klášteře po roce 1950. Hájecký klášter dnes – pouť 5. září 2009.