První cyklisté na Slánsku v kontextu počátků cyklistiky v Čechách

Přednáška Mgr. Lenky Mazačové (ředitelka Českého muzea stříbra Kutná Hora) a restaurátora Mgr. Roberta Honse proběhne ve čtvrtek 15. září.

Čtvrtek 15. září 2022 @ 17.00 Malá galerie muzea 274 01 Slaný, CZ

Tak jako jinde v Evropě sahají počátky cyklistiky od draisin až po kola bezpečná (cca 1820—1890). Svůj význam v českých dějinách sehrálo též Slánsko, které bylo jedním z průkopnických regionů v oblasti tohoto sportu. Nelze opomenout ani významné osobnosti jakými byli Vilém Michl, Josef Erlebach nebo František Pochman z nedalekého Plchova.

V rámci přednášky budou představena i kola ze slánské sbírky, které se staly součástí katalogu ke stejnojmenné výstavě Dobrodružství cyklistiky – éra vysokého kola v ČecháchVstupné je dobrovolné.

Akce je součástí festivalu Slánské muzejní léto II. a probíhá za podpory Města Slaný a Středočeského kraje.

První cyklisté na Slánsku v kontextu počátků cyklistiky v Čechách