Barokní výstava v Národním muzeu

V pátek 8. prosince 2023 otevírá Národní muzeum ve své historické budově největší letošní výstavu, která nese název Baroko v Bavorsku a Čechách a na které se podílí i slánské vlastivědné muzeum.

V pátek 8. prosince bude v historické budově Národního muzea v Praze otevřena největší letošní výstava (v rámci NM), která nese název Baroko v Bavorsku a Čechách a na které se podílí i naše muzeum. Konkrétně jsme na výstavu zapůjčili lamelový portrét Bernarda Ignáce Jana hraběte z Martinic (1614/1615 — 1685) a jeho dvou manželek. Martinic absolvoval závratnou kariéru a postupně se stal jedním z nejmocnějších politiků Českého království a sám se stylizoval do role garanta jeho pobělohorského uspořádání v míře, která iritovala jeho současníky. Vzácný portrét částečně vidíte přímo pod odkazem na webových stránkách NM.

Barokní výstava v Národním muzeu