Akvarelový workshop k výstavě Šepoty lesa

V sobotu 8. května 2024 od 10 do 15 hodin zveme do galerie v 2. patře muzea na akvarelový workshop k výstavě Marie Ladrové „Šepoty lesa“. Workshop je určen pro mírně pokročilé studenty. Závazné přihlášky posílejte nejpozději do neděle 12. května (kapacita je omezená).

Marie Ladrová: Krajina, 2018
Sobota 18. května 2024 @ 10.00 Galerie v 2. patře muzea 274 01 Slaný, CZ

Akvarelový workshop je určen nejen pro zájemce, kteří zatím nemají s touto náročnou technikou příliš mnoho zkušeností, ale i pro různě pokročilé studenty, kterým poodhalí užitečné a méně známé triky.

Výuka bude rozdělena na dvě části. V první polovině se studenti dozví důležité informace o samotné technice a materiálech. Zjistí, jaké jsou druhy papírů, barev a štětců, v čem se od sebe liší a jaké druhy jsou nejvhodnější a proč. Také si společně namalujeme ukázkový akvarel a naučíme se zásady a taje této nejnáročnější techniky.

V druhé polovině vyrazíme do plenéru a pokusíme se všechny zkušenosti využít v praxi. Zaměříme se na kompozici,barvy a prostor. Inspirací nám bude způsob malby do mokrého podkladu Mirko Hanáka, barevné kompozice Emila Noldeho nebo rozbouřené a živelné akvarely Wiliama Turnera.

Více o výstavě Marie Ladrové: Šepoty lesa

Akvarelový workshop k výstavě Šepoty lesa

Připravila MgA. Veronika Zajačiková.