Jiří Meca: Hudba 19. století na originální historické kytary

Ve středu 24. května v 19 hodin zveme do kaple Zasnoubení Panny Marie, kde v rámci koncertů Kruhu přátel hudby uslyšíte kytarový recitál s povídáním o starobylých kytarách i hudebních skladatelích.

Recitál z cyklu koncertů Kruhu přátel hudby (KPH) předvede opavský rodák Jiří Meca a zahraje převážně skladby z 19. století, provedené na originální romantické kytary.

Vstupenky za 80 a 100 Kč k zakoupení na místě.

Jiří Meca

Jiří Meca: Hudba 19. století na originální historické kytary

Narozen v roce 1990, pochází z Opavy, kde navštěvoval ZUŠ Václava Kálika u učitelky Jarmily Bystroňové. V kytarovém i hudebním vývoji mu velmi pomohli tatínek Petr a dědeček Jiří, kteří jsou také pedagogy kytary.

Absolvoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě pod vedením MgA. Ondřeje Gilliga. Zúčastnil se různých festivalů a mistrovských kurzů pod vedením kytaristů: P. Steidl, M. Mysliveček, Ł. Kuropaczewski, B. Radojković, P. Pegoraro, J. Wagner, T. Offermann, A. Gruszka, M. Dylla, M. Wesely, M. Nagy, P. Saidl, H. Käppel, C. Marchione, P. Zalewski, A. Miolin, Z. Dukić, A. Mesirca, A. De Vitis, C. Cotsiolis a R. Smits.

Bakalářské i magisterské studium absolvoval na VŠMU v Bratislavě u prof. Jozefa Zsapky a byl vybrán ke studiu v rámci Erasmu na Akademii Muzycznou im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, kde studoval u ad. dr. hab. Marka Nosala.

Působí jako pedagog v ZUŠ Bruntál a na konzervatoři v Opavě. Hraje na kytary Masaki Sakurai a Petr Vančata.