Výstava „Proti srsti“ přilákala především mladé

Do 20. května trvala ve slánském muzeu výstava „Proti srsti“ zaměřená na ochranu tzv. kožešinových zvířat. Výstava ukázala veřejnosti, v jak otřesných podmínkách jsou tato jinak divoce žijící zvířata nucena prožít svůj krátký a bolestný život.

Mementem pro všechny návštěvníky bylo, aby se vyvarovali koupě pravé kožešiny zvláště v některém z textilních obchodů. Jsme rádi, že tato výstava našla odezvu především u dětí a mládeže – jen v rámci školních výprav přišlo celkem devět tříd.

Návštěvníci výstavy měli rovněž možnost podepsat petice za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v České republice a „Řekněte NE krutému kosmetickému průmyslu“ (proti pokusům na zvířatech pro potřeby firem produkujících kosmetiku). Svůj nesouhlas s praktikami kožešinových farem vyjádřilo 95 lidí, za zákaz pokusů na zvířatech pro kosmetické účely se vyjádřilo 67 lidí.

Výstava "Proti srsti" přilákala především mladé