Malebné vánoční svátky v muzeu

V době vánočních svátků bude muzeum ve svátečním hávu pro veřejnost otevřeno do 22. prosince a dále od 27. do 30. prosince 2023. Od 2. ledna 2024 bude otevřeno standardně od úterý do soboty.

V sobotu 9. prosince od 17.00 a 19.30 proběhnou v kapli Zasnoubení Panny Marie dva vánoční koncerty pěveckého souboru Consortium Camerale Slanense. V pondělí 11. a úterý 12. prosince vždy od 17 hodin proběhnou opět v kapli dva vánoční koncerty Základní umělecké školy Slaný. V pondělí 18. prosince od 17 hodin v kapli muzea vystoupí flétnový soubor Foukáčci pod vedením učitelky Martiny Hartmanové z 3. ZŠ Slaný.

Adventní koncerty v kapli

Neděle 3. prosince 19.00 Adventní koncert sboru Chorus Carolinus
Sobota 9. prosince 17.00 Consortium Camerale Slanense + Jauvajs
Sobota 9. prosince 19.30 Consortium Camerale Slanense + Jauvajs
Pondělí 11. prosince 18.00 Vánoční koncert Základní umělecké školy Slaný
Úterý 12. prosince 17.00 Vánoční koncert Základní umělecké školy Slaný
Pondělí 18. prosince 17.00 Flétnový soubor Foukáčci

Až do 20. ledna bude otevřená výstava Zmatené peníze, která nabízí bohatý doprovodný program. Můžete se vyfotit na památku ve velké bankovce, jako minnesänger nebo baron Prášil. Zahrajte si válečnou obdobu Člověče, nezlob se! v životní velikosti. Můžete si vyzkoušet dřeváky, vyrobit vlastní peníze, zahrát staré karetní hry, šachy pro čtyři hráče nebo originální, speciálně pro tuto výstavu připravenou deskovou hru Jak se stát keťasem. Na magnetické tabuli si poskládáte puzzle nebo správně rozpoznáte obrázky zachycující momentky ze soužití s válečnými uprchlíky.

V době vánočních svátků bude muzeum ve svátečním hávu pro veřejnost otevřeno do 22. prosince a dále od 27. do 30. prosince. Od 2.ledna bude otevřeno standardně od úterý do soboty vždy od 9 do 16 hodin.

Vánoční otevírací doba 2022

22. prosince 9.00 — 16.00
23. — 26. prosince ZAVŘENO
27. — 30. prosince 9.00 — 16.00
31. prosince — 1. ledna ZAVŘENO

Téma Vánoc ve Slaném doplňujeme výběrem několika zimních fotografií ze sbírky muzea.

Malebné vánoční svátky v muzeu

Malebné vánoční svátky v muzeu
Nákupní horečka ve Slaném opět vrcholí – dnes stejně jako kdysi