Zmatené peníze

Ve čtvrtek 19. října v 17 hodin jsme zahájili novou interaktivní výstavu Zmatené peníze, která směřuje k posílení finanční gramotnosti dětí a mládeže a je vhodná nejen pro školy, ale pro všechny, kteří se chtějí hravou a nenásilnou formou dozvědět něco nového o světě financí.

Výstava, kterou připravujeme ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli, Českou spořitelnou a Odborem školství MěÚ Slaný, je vhodná pro všechny, kteří se chtějí dozvědět neco nového o světě financí, ale také o 1. světové válce a období počátku 20. století. Právě z této doby rozsáhlá interaktivní expozice vychází.

Výstava o zmatcích ve financích států zapojených do 1. světové války (nouzovky, kolkování, hyperinflace, poukázky ze zajateckých táborů apod.) a o tématech na tehdejších platidlech – historii, pověstech, komiksech, humoru a různých kuriozitách. Výstava je zajímavá nejen jako připomínka Velké války, ale také stálou aktuálností témat (např. hospodářská krize, uprchlíci). Zároveň byl při výběru exponátů kladen důraz na poutavost a zábavnost, aby dokázaly zaujmout i návštěvníky bez zvláštní záliby v numizmatice.

Součástí výstavy je bohatý doprovodný program – výtvarná dílna (tvorba vlastní měny), magnetické skládačky, převlékání do kostýmů (a focení v nich) nebo třeba společenské hry.

  • Vernisáž 19. října 2023 od 17 hodin
  • TIP: přednáška Platební karty pro radost, ne pro pláč ve středu 15. listopadu
  • Připraveno ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli, Českou spořitelnou, a.s., a Odborem školství Městského úřadu ve Slaném
Zmatené peníze

Fotogalerie

Na výstavě Zmatené peníze si můžete vyrobit i vlastní bankovky
Zmatené peníze
Bankovku v hodnotě 500 miliard marek a další zajímavosti uvidíte na výstavě
Zmatené peníze
Zmatené peníze
Zmatené peníze
Zmatené peníze
Zmatené peníze
Ze zahájení výstavy
Ze zahájení výstavy
Ze zahájení výstavy
Ze zahájení výstavy
Ze zahájení výstavy
Další fotogalerie