Regio Slanensis IX.

Od 14. do 27. března 2024 zveme na již 9. ročník přednáškového cyklu nejen pro studenty Regio Slanensis, který připravujeme za podpory Města Slaného a ve spolupráci s Gymnáziem Václava Beneše Třebízského ve Slaném a společností Patria, z.s.

Kromě pracovníků muzea stáli u zrodu tohoto projektu na přelomu let 2012—13 tehdejší starosta města RNDr. Ivo Rubík a archeolog a čestný občan města PhDr. Václav Moucha, CSc., jehož 10. výročí úmrtí si letos připomínáme. Program sestává z šesti přednášek v aule slánského gymnázia a tří dalších akcí v muzejní budově. Přednášky v aule jsou určeny hlavně studentům, ale jsou zdarma otevřeny i pro zájemce z řad veřejnosti.

V rámci cyklu proběhne první letošní koncert v kapli Zasnoubení Panny Marie, kde ve středu 20. března od 19 hodin vystoupí mezzosopranistka Michaela Zajmi a klavírista Pavel Voráček. 27. března od 17 hodin proběhne také komentovaná prohlídka Království soli pod Slánskou horou, tedy nově otevřené stálé expozice muzea věnované našemu městu a tématu soli.

Přednášky na gymnáziu jsou přístupné i pro veřejnost.

Regio Slanensis IX.