Michaela Zajmi a Pavel Voráček

Ve středu 20. března 2024 od 19 hodin zveme na první letošní koncert v kapli Zasnoubení Panny Marie, kde v písňovém recitálu vystoupí mezzosopranistka Michaela Zajmi, sólistka Opery Národního divadla v Praze, a klavírista Pavel Voráček.

Z programu: ROSSINIDVOŘÁKKREJČÍBIZET

Michaela Zajmi

Michaela Zajmi, mezzosoprán

Mezzosopranistka Michaela Zajmi je absolventkou Pražské konzervatoře u prof. Yvony Škvárové. Během studia i po něm se úspěšně účastnila pěveckých soutěží. Největšího ocenění dosáhla roku 2009 na 44. Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech, a to hned v několika kategoriích.

V divadle debutovala rolí Rosiny v Lazebníku sevillském v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni a poté následovaly role v ND Brno, ND Praha, v Jihočeském divadle a v divadle v Ostravě. Roku 2010 byla nominována na cenu Thalie za mimořádný jevištní výkon v roli Angeliny v opeře La Cenerentolla v Národním divadle Brno. S operním domem Glyndebourne se účastnila turné s operou Rusalka. Hostuje pravidelně v Japonsku. V roce 2016 obsadila v Teatro Regio di Torino roli Lišáka v produkci Lišky Bystroušky. O dva roky později zde vystoupila v roli pážete Herodiady ve Straussově opeře Salome.

Koloraturní mezzosoprán Michaely Zajmi můžeme aktuálně slyšet v Národním divadle v operách Ariadna na Naxu, Così fan tutte, Don Giovanni, Kouzelná flétna nebo Lazebník sevillský a dalších.

Pavel Voráček

Pavel Voráček, klavír

Klavírista Pavel Voráček je absolventem Gymnázia Jana Nerudy s hudebním zaměřením v Praze u prof. Martina Ballýho a pražské HAMU ve třídě doc. Miroslava Langera. Byl stipendistou na Birmingham Conservatoire ve Velké Británii, kde studoval klavír pod vedením MARGARET FINGERHUT a Phillipa Martina, komorní hudbu pak pod vedením JOHNA HUMPHREYSE. Absolvoval mistrovské kurzy u Petra Donohoe a Andrew Balla.

Ještě během studií získal ocenění v soutěžích např. Concertino Praga, Prague Junior Note a Mezinárodní klavírní soutěž Bedřicha Smetany. Mezi zvláštní ocenění patří ceny za interpretaci děl Roberta Schumanna a Klementa Slavického.

Se sólovými i komorními recitály vystupuje na podiích nejen v České republice, ale i ve Velké Británii, Německu, Číně, Slovinsku, Maďarsku, Dubaji, Sýrii a Švýcarsku. Spolupracuje např. s houslistou Petrem Macečkem, se kterým mimo jiné provedl kompletní cyklus deseti Beethovenových sonát. (www.pavelvoracek.cz)

Vstupenky v ceně 80 / 100 Kč k zakoupení na místě.

Pavel Voráček