Michal Gabriel — Sochy ve městě

Ve čtvrtek 29. června v 17 hodin bude zahájen další ročník výstavy Sochy ve městě. Letos se ponese v tradičnějším figurálním duchu, svá díla představí sochař Michal Gabriel (* 1960), známý svými ladnými plastikami lidských postav a zvířat, ale také světově unikátními inovativními technikami.

Michal Gabriel — Sochy ve městě (foto Ondřej Polák)

Po venkovních sochařských výstavách Čestmíra Sušky, Kryštofa Kaplana, Gibbuse, Václava Fialy a pražské AVU letos představujeme jednoho z nejrenomovanějších českých sochařů současnosti – prof. akad. soch. Michala Gabriela (* 1960) a jeho figurální bronzové plastiky zpracované unikátní technologií v životní velikosti.

Jezdec s koňmi se zcela přirozeně prochází na Masarykově náměstí, kontemplativní Meditaci nalezneme ve Vinařického ulici před kostelem sv. Gotharda. Výstava představuje návrat ke klasickým, jasným a srozumitelným formám v současném sochařství.

Michal Gabriel je známý hlavně svými ladnými plastikami lidských postav a zvířat, ale také inovativními postupy, které neovládá nikdo jiný na světě. Je jedním ze zakládajících členů skupiny Tvrdohlaví, držitelem ceny Jindřicha Chalupeckého a zkušeným vysokoškolským pedagogem. Jeho díla jsou známá daleko za hranicemi ČR. Mimochodem, autorovy sochy spatříte i v Zoo Praha.

Výstava se koná v rámci festivalu Slánské muzejní léto III. a probíhá za podpory Středočeského kraje.

Michal Gabriel — Sochy ve městě

Michal Gabriel: z cyklu Koně se strukturou
Michal Gabriel: Meditace
Michal Gabriel: Jezdec