Jan Hus roku 1415 a 600 let poté

Putovní výstava k 600. výročí odsouzení a upálení Jana Husa Kostnickým koncilem byla připravena Husitským muzeem v Táboře ve spolupráci se Společností Husova muzea v Praze. Ve výstavní síni muzea bude výstava k vidění od 1. do 31. května 2014, vernisáž proběhne 6. května v 17 hodin.

Jan Hus roku 1415 a 600 let poté
Čtvrtek 1. květnasobota 31. května 2014 Výstavní síň v 1. patře muzea 274 01 Slaný, CZ

Bude to poslední výstava před plánovanou rekonstrukcí této místnosti. Výstava je tematicky propojena s letošními městskými slavnostmi, které se po několika letech opět vracejí k tematice husitství.

Doprovodným programem k výstavě bude ve středu 14.5. od 17 hodin přednáška PhDr. Zdeňka Vybírala, Ph.D., vedoucího historického oddělení Husitského muzea v Táboře. Jeho příspěvek nese název Jan Hus a Jan Žižka ve svědectví obrazů a je věnován způsobům zpodobnění těchto dvou velkých postav husitství ve výtvarném umění, jak se zobrazování měnilo v průběhu staletí a jaký to mělo dopad na jejich vnímání ze strany veřejnosti.

Jan Hus roku 1415 a 600 let poté