Středočeské trio a Otakar Martinovský

V úterý 21. listopadu od 19 hodin zveme do kaple Zasnoubení Panny Marie ve Slaném na koncert Středočeského tria se sólistou Otakarem Martinovským mladším.

Úterý 21. listopadu 2023 @ 19.00 Kaple Zasnoubení Panny Marie 274 01 Slaný, CZ

Zazní kompozice skladatelů Ludwiga van Beethovena, Franze Krommera, Franze Schuberta a Jiřího Temla.

Ludwig van BeethovenSmyčcové trio Es dur, op. 3

• Allegro con brio
  • Andante
  • Minuetto. Moderato
  • Adagio
  • Finale. Allegro

Franz KrommerKlarinetový kvartet, op. 83 (výběr)

• Andante
  • Rondo

Franz SchubertSmyčcové trio B dur, D.471

Jiří TemlČtyři miniatury pro smyčcové trio

Otakar Martinovský – klarinet

PaedDr. Otakar Martinovský (* 1956) se začal věnovat hře na klarinet a saxofon v LŠU ve Slaném. Během studií na PedF UK navštěvoval  tzv. Lidovou konzervatoř v Praze. Dlouhodobě spolupracoval s řadou významných souborů, např. Traditional Jazz Studio, Orchestr Václava Hybše aj. Již více jak 20 let je členem Českého saxofonového kvarteta, hrajícím kapelníkem Big Bandu Vladislava Brože a vedoucím souboru Swing Quartet Slaný.

Libor Vilímec – housle

Libor Vilímec začal hrát na housle v útlém věku ve své rodné Mladé Boleslavi pod vedením svého dědečka, významného českého hudebního pedagoga, Josefa Nováka. Díky společné pečlivé a detailní práci mohl pokračovat ve studiu houslové hry na Pražské konzervatoři ve třídě profesorky Jitky Novákové a následně na pražské Akademii múzických umění u profesora Pavla Hůly. Důležitou součástí jeho studia na pražské AMU byla roční stáž na Hochschüle für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech u Ivana Ženatého. Tyto zkušenosti ho dovedly k přijetí a úspěšnému absolvování dvouletého programu Orchestrální akademie České filharmonie (2012 — 2014), aby se následně stal řádným členem skupiny druhých houslí tohoto tělesa. Dále je členem jednoho z nejstarších českých smyčcových orchestrů Pražští komorní sólisté, založeném legendárním dirigentem Václavem Neumannem, stejně tak je členem smyčcového orchestru Harmonia Praga, vedeného dlouholetým koncertním mistrem České filharmonie Miroslavem Vilímcem. Působí také v několika komorních souborech, složených převážně ze členů České filharmonie, jako např. Klavírní kvinteto České filharmonie, Sexteto českých filharmoniků, dále v rodinném houslovém triu Tre Violini. Odlehčenějším hudebním žánrům se věnuje v seskupení Česká ROCKharmonie.

Ondřej Martinovský – viola

Ondřej Martinovský studoval hru na housle u Zdeňka Vyorala na Hudební škole hlavního města Prahy a u Magdaleny Mickové na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením. Na violu začal hrát pod vedením Karla Doležala, v jehož třídě později studoval i na Pražské konzervatoři. Absolvoval HAMU u Lubomíra Malého. Úspěšně vykonal konkurzy do Orchestrální akademie České filharmonie, Gustav Mahler Jugendorchester či YouTube Symphony Orchestra. Působil v Pražské komorní filharmonii a v Symfonickém orchestru hlavního města Prahy FOK. V současné době je členem České filharmonie. S oblibou se věnuje hudbě všech období i obsazení. Se smyčcovým kvartetem Fama Q opakovaně vystoupil na festivalu Pražské jaro či v rámci koncertů Českého spolku pro komorní hudbu.

Matyáš Keller – violoncello

Matyáš Keller (* 1995) absolvoval Pražskou konzervatoř ve třídě MgA. Jaroslava Kulhana. Na Akademii múzických umění nastoupil do třídy Mikaela Ericssona a později pokračoval u MgA. Tomáše Strašila, Ph.D. Mezitím studoval historické violoncello u Mag. art. Jörga Zwickera na Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien. Absolvoval kurzy, které vedli Michaela Fukačová, Emirhan Tunca, Jerome Pernoo, Jiří Bárta, Irmtraud Hubatschek, Clive Brown, Balázs Máté a Josetxu Obregón. Sólově vystoupil s několika orchestry a zúčastnil se pár soutěží. Absolvoval Orchestrální akademii České filharmonie (2014 — 2016) a Orchestrální akademii Symfonického orchestru Českého rozhlasu (2019 — 2020). V sezóně 2020/2021 byl členem Moravské filharmonie Olomouc a od roku 2020 působí v Orchestru Národního divadla. Spolupracuje také s Musicou Floreou, Collegiem 1704 a Collegiem Marianem. Je členem komorních souborů Salon Družecký, Trio OctOpus a Liberální spolek organizovaného hluku. Nejdéle působí v České studentské filharmonii, kde hraje již devátou sezónu. Umístil se na čtyřicáté první příčce mírně pokročilých v amatérské tenisové soutěži Hurá liga.

Vstupenky za 80 a 100 Kč k zakoupení na místě.