Vernisáž výstavy o koncentračních táborech

V úterý 7. června otevřeme výstavu „Místa utrpení, smrti a hrdinství – život vězňů v nacistických koncentračních táborech“. Výstavní síň muzea (1. patro) v úterý 7. června 2011 od 17 hodin.

Vernisáž výstavy o koncentračních táborech
Úterý 7. červnapondělí 1. srpna 2011 Výstavní síň v 1. patře muzea 274 01 Slaný, CZ

Výstavu, která je určena především starším dětem a dospívající mládeži, zastřešuje vedení Města Slaný. Pořadatelem je vedle našeho muzea Historická skupina Osvětim při Sdružení osvobozených politických vězňů a pozůstalých.

Výstava nejen připomíná hrůzy nacismu, ale také varuje před jeho odezvami v dnešní době. Otevření výstavy se uskuteční symbolicky v předvečer výročí vyhlazení Lidic (10. 6. 1942). Výstava je doplněna o některé předměty z našeho muzea, seznam obětí nacistické perzekuce ze Slaného a rozhovor s bývalým slánským vězněm z Terezína.

Vernisáž výstavy o koncentračních táborech