Umělci slánské Trhliny II.

Nová výstava v galerii muzea tematicky navazuje na výstavy Ludvík Kuba a Slaný a Umělci slánské Trhliny I., které se konaly v loňském roce. Galerie muzea, od 14. září do 4. listopadu 2017.

Umělci slánské Trhliny II.
Čtvrtek 14. zářísobota 4. listopadu 2017 Galerie muzea 274 01 Slaný, CZ

Nová výstava v galerii muzea tematicky navazuje na výstavy Ludvík Kuba a Slaný a Umělci slánské Trhliny I., které se konaly v loňském roce. Je to již třetí přehlídka prací umělců, kteří do Slaného přijížděli na pozvání tehdejšího ředitele Městské spořitelny Karla Čížka. Tvořili zde pod patronací slánské Trhliny mezi roky 1925—1945. Úkolem malířů a grafiků – hostů spořitelny – bylo zachytit na plátnech, grafických listech a kresbách Slaný a život v něm.

Letošní cyklus nabízí práce výtvarníků převážně z jižních Čech. K vidění jsou obrazy Richarda Laudy, Jaroslava Vojny, Josefa Krejsy, Aloise Moravce, Jindřicha Bubeníčka, Zdeňky Vorlové-Vlčkové a Pavly Vicenové-Rousové. Výstavu v muzeu doplňuje expozice ve dvoraně slánské České spořitelny v Husově ulici a doprovodný katalog.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 13. září v 17 hodin. Jste srdečně zváni.

Koncepci výstavy a katalog připravili Vladimír Přibyl a Markéta Škrancová z odboru kultury MěÚ Slaný. Fotogalerie z vernisáže: Umělci slánské Trhliny

Umělci slánské Trhliny II.