Uměci slánské Trhliny I. a Dny evropského dědictví

Nová výstava, která tematicky navazuje na loňskou Ludvík Kuba a Slaný má název Umělci slánské Trhliny I. a slibuje další pokračování v příštím roce. 10. září—29. října 2016, galerie slánského muzea. Vernisáž proběhne ve středu 10. září od 10 hodin.

Uměci slánské Trhliny I. a Dny evropského dědictví
Sobota 10. zářísobota 29. října 2016 Galerie muzea a další místa 274 01 Slaný, CZ

Vybraná díla Aloise a Julie Mezerových, Václava Nejtka, Karla Vika a T. F. Šimona připomínají výtvarnou historii Slaného v době před a v průběhu 2. světové války.

Součástí výstavy je expozice ve vstupní chodbě Knihovny Václava Štecha nazvaná Novostrašecko v díle Václava Fialy. K vidění jsou reprodukce dvou významných malovaných panelů ilustrujících život v okolí Nového Strašecí a celá řada Fialových skic, jež realizaci rozměrných panelů předcházely. Expozice je doplněna o snímky současného stavu stavení a objektů, které Fiala zachytil na svých kresbách. Porovnání stavu před téměř 80 lety a nyní necháme na Vás, můžeme však předeslat, že na některých místech jakoby se zastavil čas, jinde zasáhl člověk až nepříliš citlivě. Pro účely výstavy vznikl krátkometrážní film o Václavu Fialovi, který bude možné bezplatně shlédnout při návštěvě výstavy.

Spolupořadateli výstavy jsou odbor kultury MěÚ Slaný a Infocentrum Pod Velvarskou branou, které pro zájemce připravilo exkurzi Po stopách Václava Fialy na Novostrašecku. Přihlašovat se můžete přímo v Infocentru. Exkurze se uskuteční v sobotu 17. září od 9 hodin.

Těšíme se na setkání při zahájení výstavy!