Slaný v minulosti — výstava historických fotografií

V letním období Vás zveme na výstavu historických fotografií ze Slaného. V galerii muzea (2. patro) budou vystaveny snímky datované od konce 19. do 60. let 20. století. Výstavní galerie muzea, 12. června—31. července 2013. Povídání o starých fotografiích proběhne 25. června od 16 hodin.

Slaný v minulosti — výstava historických fotografií
Středa 12. červnastředa 31. července 2013 Galerie v 2. patře muzea 274 01 Slaný, CZ

Zastoupeni budou autoři známí i méně známí, stejně jako fotografie míst dodnes bezpečně rozpoznatelných i míst, která dnes vypadají zcela jinak. Uvidíte fotky proslulých místních profesionálů, jakými byli František Duras, Eduard Kahler nebo Jaroslav Eisman, ale též amatérů formátu Václava Krupičky. Mezi dosud neviděnými snímky bude moci veřejnost vůbec poprvé spatřit unikátní portrétní fotografii slavného českého fotografa Františka Drtikola.

V průběhu výstavy bude rovněž vyhlášena soutěž o nejzajímavější současnou fotografii Slaného.

Slaný v minulosti — výstava historických fotografií