Olbram Zoubek: Sochy a reliéfy

V prázdninovém období jste zváni na výstavu sochařské tvorby jednoho z nejznámějších českých výtvarníků současnosti, akad. soch. Olbrama Zoubka (* 1926). Atriový dvůr muzea a Galerie Ikaros, 14. července—31. srpna 2015. Slavnostní vernisáž proběhne v úterý 14. července v 17 hodin.

Olbram Zoubek: Sochy a reliéfy
Úterý 14. červencepondělí 31. srpna 2015 Atrium muzea a další místa 274 01 Slaný, CZ

Esteticky nejnápadnější jsou Zoubkovy figury s nezaměnitelným rukopisem, které můžeme spatřit v řadě českých měst, např. v Litomyšli, nám nejblíže v Praze. Známá je jeho pamětní deska Jana Palacha na Filozofické fakultě univerzity Karlovy nebo Pomník obětem komunismu na Újezdě v Praze.

Zoubkovy sochy byly v muzeu k vidění již v roce 2000. Autor je zastoupen i ve slánské Galerii Ikaros, kde proběhne druhá část výstavy.

Slavnostní vernisáž proběhne v úterý 14. července v 17 hodin v atriu muzea, odkud se společně přesuneme do Galerie Ikaros, kde bude otevřena Zoubkova expozice v 19 hodin.