Otisk života v historických stavbách

V těchto dnech v muzejní kapli probíhá odborná konference o stavebně historickém průzkumu. Pořadatelé nemíní být se svými znalostmi uzavřenou skupinou. Proto si dovolují pozvat Vás, obyvatele Slaného a okolí, na veřejně přístupnou přednášku ve středu 18. 6. v 17.30 hodin do muzejní kaple. Přednášku připravil PhDr. Vladislav Razím na téma Středověké hradby města Slaného.

Otisk života v historických stavbách
Středa 18. června 2014 @ 17.30 Kaple Zasnoubení Panny Marie 274 01 Slaný, CZ

Také přednáška o městském opevnění se zaměří na vybrané tematické okruhy ze stavební historie této významné památky, které odpovídají náplni konference. Na problematiku městských hradeb tak budeme moci nahlédnout v netradičních, až překvapivých souvislostech.

Exkurze po památkách regionu

Pátek 20. června 2014

V rámci konference je možné se rovněž zúčastnit exkurze po památkách regionu. Ta proběhne v pátek 20. června. Program s odborným výkladem:

• Nedostavěný klášterní kostel v Panenském Týnci,
  • Třebíz skanzen,
  • Kostel sv. Jakuba v Srbči,
  • Zámek ve Mšeci (+ oběd ve Mšeci),
  • Smečno hradní kaple,
  • kostel Nejsvětější Trojice,
  • Buštěhrad rozparcelovaný hrad,
  • návštěva čp 17.

Odjezd autobusu je v 8 hodin v Šultysově ulici ve Slaném („Na Váze“), předpokládaný návrat v 18 hodin. Cena zájezdu je 250 Kč, pro studenty a důchodce 150 Kč.