Milan Hes: Antisemitismus v minulosti a dnes

V aktuální přednášce zaměří slánský historik Mgr. Milan Hes, Ph.D. svou pozornost na fenomén antisemitismu, tak jak se projevoval na českém území v průběhu 20. století. Středa 7. listopadu 2012 od 17 hodin, malá galerie muzea, vstupné dobrovolné.

Milan Hes: Antisemitismus v minulosti a dnes
Středa 7. listopadu 2012 @ 17.00 Malá galerie muzea 274 01 Slaný, CZ

Sledovány budou především okolnosti, v jejichž případě nebyla nenávist proti židům dílem nacistické politiky, ale naopak měla své zdroje uvnitř prostředí ryze domácího. Do jaké míry byly česká politika a společnost náchylné k nákaze antisemitismu? Co nás z tohoto sociálně-patologického postoje ovlivňuje dodnes?

V závěru přednášky bude veřejnosti představena kniha „Čekání na smrt“, kterou Milan Hes vydal v říjnu 2012 v pražském nakladatelství Epocha. Publikace mapuje osudy vězňů rodinného tábora českých židů v Osvětimi-Birkenau v letech 1943—1944. Zájemcům bude nabídnuta ke koupi za zvýhodněnou cenu.

Milan Hes: Antisemitismus v minulosti a dnes