Koncert pro muzeum III

Ve čtvrtek 26. června se uskuteční již třetí ročník události s názvem Koncert pro muzeum. Akce se tradičně uskuteční na Masarykově náměstí ve Slaném a pro všechny návštěvníky bude zdarma!

Koncert pro muzeum III
Čtvrtek 26. června 2014 @ 15.00 Masarykovo náměstí 274 01 Slaný, CZ

Letošní program úspěšné akce začne již v 15 hodin, kdy vystoupí nejnadanější ze slánských producentů elektronické hudby a DJs spadající do volného seskupení Touch the Jungle.

Odpoledne bude prezentována činnost slánského Informačního centra mládeže (ICM), které úspěšně funguje při Domu dětí a mládeže Slaný.

Dále bude návštěvníkům představeno občanské sdružení s mezinárodní působností Kedjom-Keku, které bylo založeno v roce 2010. Sdružení podporuje rozvoj horské oblasti na severozápadě Kamerunu a pomáhá zachovat unikátní přírodní prostředí mlžného lesa, ohrožovaného nepromyšlenou zemědělskou činností.

Akce vyvrcholí dvěma koncerty úspěšných slánských kapel: Rastafidli Orkestra (reggae/ska/dub) a The Bladderstones (blues-rock).

Fotogalerie: Koncert pro muzeum III

Koncert pro muzeum III

Kapelníkem devítičlenného hudebního tělesa Rastafidli Orkestra je skladatel, aranžér, klávesista a zpěvák Martin Hora. Vedle nástrojové bohatosti (bicí, basa, kytara, perkuse, klávesy, trombon a dva saxofony) je kapela oblíbená zejména pro nápadité rytmické kompozice a uvolněnou atmosféru při koncertech. Nejnovějším členem kapely je zpěvačka Bety Dobnerová, v jejímž podání dostávají známé skladby zcela nové neoposlouchané znění.

Trio The Bladderstones spojuje zpěváka a baskytaristu Johnnyho Judla, známého z několika různých uskupení [Trilobeat, Kujooni, Jablkoň a další], talentovaného kytaristu Tomáše Frolíka a bubeníka Tomáše Náprstka. Kapela sklízí ovace již třetím rokem a nebojí se pohybovat napříč žánry jazzu, blues a rocku.

Občerstvení akce tradičně zajišťuje hudební bar Me Gusta.