Hudba z muzea aneb koncert Rastafidli Orkestra a The Bladderstones

Po loňském úspěchu koncertu slánské kapely Rastafidli Orkestra jsme se letos rozhodli uspořádat pokračování, rozšířené o další místní kapelu. Koncert dvou z nejnadanějších a nejperspektivnějších mladých slánských kapel proběhne ve čtvrtek 27. června od 18.30 přímo pod širým nebem na slánském Masarykově náměstí. Termín je vhodný i pro školáky – jedná se o večer před předáváním vysvědčení!

Hudba z muzea aneb koncert Rastafidli Orkestra a The Bladderstones
Čtvrtek 27. června 2013 @ 18.30 Masarykovo náměstí 274 01 Slaný, CZ

Jsme rádi, že ve Slaném vyrůstá řada hudebně talentovaných mladých lidí, kteří neotálejí se založením vlastních kapel. Mezi slánské špičky se již několik let nepochybně řadí devítičlenné těleso Rastafidli Orkestra (reggae – ska – dub), které vede skladatel, aranžér, klávesista a zpěvák Martin Hora. Kapela je oblíbená pro nápadité, rytmické kompozice a uvolněnou atmosféru při koncertech. Velmi zřetelná je též stále se zvyšující úroveň jednotlivých hudebních výkonů i jejich vzájemná souhra. Vedle nástrojové bohatosti (kytara, baskytara, klávesy, bicí, perkuse, saxofony, trombón, trubka) se poznávacím znamením kapely stalo černožluté ustrojení a poslední dva roky též živočišný vokál zpěvačky Báry. Kapela zahraje v první části večera od 18.30.

Členové slánské kapely The Bladderstones (jazz – blues – rock) rozhodně nejsou žádnými zelenáči. Služebně nejstarším členem kapely je zpěvák a baskytarista Johnny Judl, známý z různých uskupení minulosti i současnosti [LuiSa buDali, Trilobeat, Jablkoň, Kujooni a další]. Velkou pozornost vzbuzuje výbušný kytarista Tomáš Frolík, který je považován za velký talent své generace. Trio doplňuje nepřehlédnutelný bubeník Tomáš Náprstek. Kapela sklízí ovace již třetím rokem a nebojí se pohybovat napříč a pod žánry jazzu, blues a rocku. V muzeu jsme The Bladderstones mohli slyšet na vernisáži v říjnu 2012; tentokrát zahrají přibližně od 20 hodin.

Občerstvení na akci zajišťuje slánský hudební bar Me Gusta.

Závěr akce je naplánován na 22. hodinu.

Fotogalerie: Koncert pro muzeum II

Hudba z muzea aneb koncert Rastafidli Orkestra a The Bladderstones