Velvarská brána a expozice opevnění města opět otevřena

Od května do října je pro vás opět otevřena jedinečná středověká památka Slaného – Velvarská brána, jediná zachovalá z původních čtyř městských bran. V celkem čtyřech podlažích je instalována nová expozice starého opevnění města Slaného, na níž se podílel také Archeologický ústav AV ČR.

Prohlídky objednávejte u průvodkyně muzea – buď osobně v hlavní budově muzea, na tel. čísle 725 343 028 nebo e-mailem na pruvodce@muzeumslany.cz. Vstupné je 40 Kč.

Pokud nevíte, kde slánská „Velvarka“ stojí, pak stačí dojít na Masarykovo náměstí a bránu spatříte v uličce na severní straně. Více o Velvarské bráně a expozici středověkého opevnění.

Velvarská brána a expozice opevnění města opět otevřena
Od začátku května je opět otevřena Velvarská brána s novou expozicí opevnění města a hrou pro děti