Promítání filmu o Amazonském pralese

Promítání neobyčejného cestopisného snímku „Štetcem a mačetou“ proběhne u příležitosti probíhající výstavy o Jižní Americe. Malá galerie muzea, středa 13. června 2012 od 19 hodin.

Promítání filmu o Amazonském pralese
Středa 13. června 2012 @ 19.00 Malá galerie muzea 274 01 Slaný, CZ

Dokumentární přírodopisný snímek zachycuje několikatýdenní výpravu expedice Maturaca, při hledání přirozeného říčního propojení veletoků Amazonky a Orinoka. Jedním z členů výpravy, kromě režiséra, byl i český přírodovědec, malíř, grafik a ilustrátor Jan Dungel, který v povodí Amazonie pracuje a tvoří téměř dvacet let.

Jan Dungel není obyčejný malíř. Je to malíř džungle. Pravidelně ze svého rodného Brna vyjíždí (i se svou ženou) do jihoamerické divoké přírody, prosekává se pralesy, plaví se po řekách, brodí se v bažinách a přitom skicuje, kreslí a maluje s anatomickou přesností všechny živočichy, které potká. Na svých cestách se již nejednou ocitl v ohrožení života, což se podařilo zachytit i filmovému štábu cestovatele Vladimíra Šimka, který jej doprovázel při zatím zatím poslední cestě. Film Štětcem a mačetou představuje neobyčejnou vášeň a touhu po přiblížení se původnímu světu na této planetě, v němž vládl přirozený řád a harmonie, daleko od civilizace. (oficiální text distributora)

Promítání filmu o Amazonském pralese