Prázdniny ve slánském muzeu: Interaktivní výstavy pro děti i dospělé

Vyrazte v létě do Vlastivědného muzea ve Slaném a zažijte prázdninové dobrodružství plné zábavy i vzdělání nejenom pro děti! 🎲🦊 Na co se můžete těšit?

Svět kostiček +—+ fenomén Seva

Prázdniny ve slánském muzeu: Interaktivní výstavy pro děti i dospělé
Svět kostiček

Pro všechny malé i velké stavitele je tu výstava Svět kostiček — fenomén Seva. Přijďte se podívat na neuvěřitelná díla postavená z českých stavebnic Seva a Mosaic Color. A co je na tom nejlepší? Děti si můžou samy vyzkoušet své dovednosti v interaktivní herně plné kostiček. Je to perfektní místo, kde se potkávají fantazie a tvořivost. 🎲🧩

Svět kostiček

Celým rokem zaječím skokem

Prázdniny ve slánském muzeu: Interaktivní výstavy pro děti i dospělé

Vydejte se na procházku přírodou s naší výstavou Celým rokem zaječím skokem. Interaktivní expozice provede vaše děti světem zvířat a jejich životními cykly během celého roku. Zábavné aktivity a poutavé informace zajistí, že se malí přírodovědci nebudou ani chvilku nudit. Zjistěte, jaké zvířátko je aktivní v každém ročním období! 🦊

Rokem zaječím skokem

Sochy ve městě: Setkání

Instalace výstavy Alexandry Koláčkové (foto meuslany.cz)
Instalace výstavy Alexandry Koláčkové (foto meuslany.cz)

Objevte kouzlo umění přímo v ulicích Slaného na výstavě Sochy ve městě: Setkání. Na Masarykově náměstí, přímo před muzeem, se můžete kochat uměleckými instalacemi. Sochy jsou určeny ke hře. Děti po nich mohou lézt, sedět na nich a prozkoumávat je ze všech stran. Každá socha má svůj příběh, který čeká na objevení.

Sochy ve městě

Expozice soli 💎

Vernisáž nové expozice soli (foto: Vladislav Konvalinka)
Vernisáž nové expozice soli (foto: Vladislav Konvalinka)

A nezapomínáme ani na dospělé! Expozice Království soli pod Slánskou horou a sbírka slánek vás zavedou do fascinující historie těžby této důležité suroviny. Zjistěte, jak sůl ovlivnila vývoj našeho regionu a jak se těžila a využívala v průběhu staletí. Expozice plná zajímavých exponátů a informací zaručeně zaujme i dospělé.

Království soli

Proč vyrazit do muzea ve Slaném?

✨ Interaktivní zábava pro děti: Od stavebnic po přírodu
Vzdělání hrou: Naučné výstavy plné zajímavých informací
Kulturní zážitek: Umění přímo v ulicích města
Zajímavosti pro dospělé: Příběh soli

Nechte se okouzlit slánskými výstavami, vaše děti je budou milovat! Přijeďte do Slaného a zažijte den plný zábavy, objevů a inspirace.

Navštivte nás