Léto v muzeu budiž přivítáno!

Vítání léta a prázdnin proběhlo ve Slaném nad míru úspěšně, a to formou koncertu kapely Rastafidli Orkestra, složené z místních mladých nadějných hudebníků. Koncert proběhl přímo před muzeem – na Masarykově náměstí – u příležitosti konání výstavy „Jižní Amerika – Příroda a lidé“.

Početná formace dokonce k této příležitosti zaranžovala speciální úvodní skladbu. My Vám nyní nabízíme video záznam jedné z mezi diváky nejoblíbenějších písní – Bei mir bist du schön (Svou lásku mi dej), což je vlastně coververze stejnojmenné skladby německého skladatele židovského původu Jacoba Jacobse (1890—1977). Fotogalerie: Rastafidli Orkestra hrají pro muzeum.

V létě můžeme zejména doporučit návštěvu Národopisného muzea v Třebízi; takový klid a okouzlující prostor pro aktivní odpočinek i uvolněné relaxování byste v okolí pohledali. V Třebízi můžete vedle stálé expozice (lidová architektura a umění, řemesla, historie apod.) do konce července navštívit výstavu „České středohoří ve fotografii“ a těšit se na srpen, kdy u příležitosti tradičního Staročeského jarmarku bude odhalena originální socha jednoho z nejproslulejších českých výtvarníků současnosti – Františka Skály, který ji nyní připravuje spolu se synem F. A. Skálou. Chystáme i doprovodnou výstavu!

Ve Slaném chystáme na srpen výstavu dvou mladých výtvarníků ze Slaného, které považujeme za jedny z největších místních talentů – Lenky Husárkové (malba, design) a Martina Böhma (grafika, malba). V srpnu rovněž otevřeme výstavu věnovanou pivovarnictví na Slánsku.

Touto cestou si Vás také dovolujeme upozornit, že hlavní budova muzea a Velvarská brána budou ve středu 11. července celý den uzavřeny z důvodu ohlášeného přerušení dodávky elektřiny ze strany ČEZ distribuce!!! Děkujeme za pochopení!

Více informací o připravovaných projektech přineseme v průběhu léta. Hezké prázdniny či dovolenou Vám přeje — tým Vlastivědného muzea ve Slaném.

Zaniklý slánský pivovar bude představen na nové muzejní výstavě
František Skála se synem chystá novou sochu do muzea v Třebízi
V létě můžeme zejména doporučit návštěvu Národopisného muzea v Třebízi