Staročeský jarmark v Třebízi 2015

Také letos jsme pro Vás na poslední srpnovou sobotu připravili oblíbený Staročeský jarmark. Sobota 29. srpna 9—16 hodin, Národopisné muzeum Třebíz čp. 1 a 2.

Staročeský jarmark v Třebízi 2015
Sobota 29. srpna 2015 @ 09.00 Statky č.p. 1 a 2 v Třebízi 273 75 Třebíz, CZ

Vedle ukázky starých řemesel s možností koupě nejrůznějších výrobků, bohaté ochutnávky tradiční kuchyně, kterou zajišťuje slánská restaurace Továrna, vystoupení souboru Špalíček a další produkce lidové hudby, se můžete těšit na realizaci vojenského ležení a pěšího šiku s ukázkou dobové taktiky a střelby v době husitských válek. Vystoupení předvede projekt Civitas Pragensis, společenství oživovatelů historie.

Celý den budete moci navštívit stálé expozice a právě probíhající výstavy: bednářství – zapomenuté řemeslo a výstavu starých lidových židlí. Staročeský jarmark je letos pořádán ve spolupráci se společností Patria – společnost pro ochranu kulturního dědictví. Děkujeme.

Staročeský jarmark v Třebízi 2015